04 prill 2011

Juventus nuk heq dor nga Benzema


Prioriteti kryesor i Juventusit për sulmin është Francezi i Real Madridit Karim Benzema.

Gjiganti Torines Juventus këtë stinor ka dështuar për të fituar ndonjë trofe, mirpo po mendon serjozisht që të përforcohet me futbollist kualitativ për stinorin e ardhshëm.

Qe një koh të gjatë, prioriteti kryesor mbetet sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema. Drejtori gjeneral Beppe Marotta ka bërë me dije se në juventus mund të sillen tre deri në katër futbollist të klasit botror, kurse kësaj liste i prinë Francezi, Benzema.

Benzema është në një formë shumë të mirë, dhe sigurisht që qmimi po i rritet, kështu që Marotta duhet ti ofroj një futbollist kualitativ për të, flitet për Chillinin icili kërkohet nga Real Madridi apo edhe Felipe Melo icili ishte i kërkuar nga Hoze Morinho.
/JUVENEWS.TK/