05 prill 2011

Hapat e fundit në lidhje Bastos


Juventus dëshiron që ti transferoj disa futbollist të klasit botrorë, kjo nuk është për tu fshehur, vet Drejtori Sportiv Beppe Marotta ka deklaruar për këtë para super sfides Roma-Juve.

Kurse sot e përditshmja "TUTTOSPORT" na njofton për merkaton që drejtuesit e Juventusit po mundohen ta realizojnë.

Lajmi fillon me qeshtjen e treshes Biankonere: Buffon, Chiellini dhe Melo ku thuhet se ata nuk janë në shitje por nuk përjashtohet mundësia që njëri nga ta të shkëmbehet me ndonjë futbollist të klasit botror.

Melo ka shumë oferta, kërkohet nga Real Madrid, Barcelona dhe Bayern Munchen, por si shkruajn mediat Italianë më afër Brazilianit është Real Madrid, pasi që sulmuesi i tyre Karim Benzema i prinë listës së dëshirave të Juventusit dhe nëse arrijn një marveshje mund të ketë shkëmbim nëmes të Melos dhe Benzemas.

Sa i përket Bastos, thuhet se kjo punë kë përfunduar, por ende nuk ka zyrtarizim as nga ana e Lionit as nga ana e Juventusit, por me një intenzitet të lartë po përcillen edhe: Andera Beck, Gael Clishy dhe Wan Der Will.

Thuhet se dyshja Matri - Quagliarella do të përfundojnë pëfundimisht në Juventus, por sulmit pritet t`ju bashkohet edhe njëri nga këtë futbolliste: Rossi, Sanchez, Neymar, Aguero apo Vucinic.
/JUVENEWS.TK/