04 prill 2011

Filloj Calciopoli i ri në Serie A - Napoli dhe Lazio nën hetime

Ndeshja e së dieles, në mes të Napolit dhe Lacios, e fituar nga Napoli ka ngjallur polemika në mbarë Italinë.

Edhe pse presidenti i Napolit i ka quajtur akuzat e mediave në Itali “qesharake”, tashmë flitet për një komision i cili do të hetoj ndeshjen.

Ndeshja kontradiktore, është vetëm njëra nga disa ndeshjet të cilat dyshohet që janë montuar këtë vikend. Dyshime serioze ka edhe për ndeshjen Brescia-Bologna.
/JUVENEWS.TK/