15 prill 2011

Di Livio: “Del Piero meriton respekt. Matri dhe Aquilani duhen tërhequr”


Ushtari bardhezi, Angelo Di Livio, që të dielën do të ndjeki sfidën mes Fiorentina dhe Juventus si një ish-lojtar i të dy ekipeve, ka lëshuar disa deklarata tek Tuttosport për rinovimin e ish- shokut të tij të skuadrës Alex Del Piero:

“Del Piero meriton respekt dhe nuk duhet të të firmosi në të bardhë edhe pse e kuptoj dashurinë e tij për ata fanellë. Blerjet e bëra nga drejtuesit nuk kanë qenë të gjitha në lartësinë e Juves. Unë do të tërhiqja përfundimisht si Matri ashtu edhe Aquilani sepse po luajnë shumë mirë edhe në kombëtare. Prandelli është shumë i kënaqur me ta.

Së fundmi edhe një mendim për Del Neri:

“U duhet dhënë besim Del Neri-t dhe Mihajlovic-it edhe vitin që vjen” /fcjuventus-news/