07 prill 2011

Buffon ka probleme fizike, vendoset në merkato


Vazhdojnë problemet në kurriz për Buffon. Duket se nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen kundër Genoa. Të dielën porta e Juventusit do të mbrohet nga Marco Storari, i cili shikohet si trashëgimtari i Buffon për vitin e ardhshëm. Problemet fizike dhe dualizmi i fortë me Storarin po e shtyjnë Gigin larg Torinos dhe drejtuesit bardhezinj po mendojnë seriozisht shitjen e tij. Tashmë, një marrveshje shkëmbimi mes Romës dhe Juves për Buffon-Menez, shikohet si më e besueshme se më përpara. /fcjuventus-news/