04 prill 2011

Benitez largon Juven: “Kthehem në Premier”


I rikthyer kohët e fundit si kandidat për pankinën e Juventusi, sezonin e ardhshëm, tashmë i mbyll dyert këtij kalimi dhe për BBC Radio Five shprehet:

“Prioriteti është të kthehem në Premier League, stili i lojës së atij turneu është edhe i imi. Por, tani për tani nuk ka akoma oferta”- përmbyll Benitez

Në gjurmët e tij gjithsesi janë Aston Villa dhe Liverpool, të cilët po bëhen gati për t’i dhënë drejtimin e ekipeve. /fcjuventus-news/