31 maj 2010

Zyrtare: Jep dorëheqje Roberto Bettega

Juventusi ka njoftuar për largimin e drejtorit të klubit, Roberto Bettega, pas një periudhe të vështirë kohore të qëndrimit të tij në Olimpico të Torinos.

Bettega erdhi në mes të sezonit në krye të Bianconerëve, pikërisht në kulmin e krizës, ndërsa duket që presidenti i ri, Andrea Agnelli, t’ia ketë treguar derën atij, për të filluar revolucionin në klub me në krye Luigi Del Nerin.

“Juventusi dhe Roberto Bettega dëshirojnë të komunikojnë ndërprerjen me sukses të bashkëpunimit të tyre”, citohet në komunikatën e lëshuar nga Juventusi, ku falënderohet Bettega për kontributin e tij dhënë për klubin.