10 maj 2010

Del Piero: E ardhmja ime, sërish bardhezi

Aleks Del Piero, pas humbjes ndaj Parmës në Torino ndalon të flasë te sjellja e tifozëve bardhezinj gjatë ndeshjes: “Është një situatë nervoze që përfshin lojtarë e tifozë së bashku, - tha kapiteni. - Shumë aksione vijnë nga nervozizmi që lind kur nuk arrin të bsh atë që do. Nuk është normale që kur ka fëmijë të lëshohen fishekzjarrë rrezikshëm. Nëse do të fitonim diçka më shumë, do të ndihmonte edhe tifozët tanë. Tani ndjejmë keqardhje, do të nisim sezonin nga faza paraeleminatore e Ligës së Europës dhe duket që e meritojmë këtë. Sezoni im i ardhshëm do të jetë sigurisht bardhezi, sepse nuk kam marrë asnjë lajm nga klubi”.