30 maj 2010

Juventus-Bonucci, përgaditet oferta serioze

Duke u bazuar në Tuttosport, Juventusi javën e ardhshme do të mundohet që të bëjë edhe ofertën deçizive për mbrojtësn 23 vjeçar, Leonardo Bonucci.

Futbollisti në fjalë I takon dy skuadrave, asaj të Genoas dhe Barit, pra për të arritur një marëveshje do të jetë mjaftë e vështirë.

Genoa e cila është e interesuar që të marrë gjithë kartonin e Domenico Criscitos dhe Raffaele Palladinos, pra marrëveshja me Genoan do të jetë më e lehtë.

Ndërsa kur bëhet fjalë për Barin atëherë Juventusi mendon që ti ofrojë sulmuesin 24 vjeçar Riccardo Meggiorinin. Mirëpo skuadra e Barit kërkon që të marrë edhe shërbimet e mesfushorit Sergio Almiron I cili momentalisht është I huazuar tek Bari.