12 maj 2010

Lajme Shkur per Juven

Melo per ftesen ne boteror , e kam enderruar qe i vogel

Melp : " Ndjehem mjaft i gezuar , keto caste dua ti kaloj me familjen dhe me te afermit . Dunga me ka dhane shanse per tu deshmuar dhe e kam ditur se nuk vjen dy here dhe jam treguar shum shum i sukseshse besoj ne Brazil . Kjo eshte 50 % i asaj qe une kam arriitur ne karieren time , me presin dhe 50 % tjera " pefundon Melo .

8 lojtarë të Juventusit në Botërorin 2010

Portierë:

Gianluigi Buffon (Juventus)
Morgan de Sanctis (Napoli)
Federico Marchetti (Cagliari)
Salvatore Sirigu (Palermo)

Mbrojtës:

Fabio Cannavaro (Juventus)
Fabio Grosso (Juventus)
Giorgio Chiellini (Juventus)

Gianluca Zambrotta (AC Milan)
Domenico Criscito (Genoa)
Christian Maggio (Napoli)
Salvatore Bocchetti (Genoa)
Mattia Cassani (Palermo)
Leonardi Bonucci (Bari)

Mesfushorë:

Gennaro Gattuso (AC Milan)
Andrea Pirlo (AC Milan)
Mauro Camoranesi (Juventus)
Daniele De Rossi (Roma)
Angelo Palombo (Sampdoria)
Simone Pepe (Udinese)
Riccardo Montolivo (Fiorentina)
Claudio Marchisio (Juventus)
Antonio Candreva (Juventus)

Andrea Cossu (Cagliari)

Sulmues:

Alberto Gilardino (Fiorentina)
Vincenzo Iaquinta (Juventus)
Antonio Di Natale (Udinese)
Fabio Quagliarella (Napoli)
Giuseppe Rossi (Villarreal)
Marco Borriello (AC Milan)
Giampaolo Pazzini (Sampdoria)

Diego në shitje, Silva & Joaquin blerjet e reja

Braziliani Diego si duket nuk bënë pjesë në planet e Drejtorit të ri të Përgjithshëm të Juves, Marotta. Pasi projekti për Super Juven e Re është duke u përgaditur në 4-4-2 lojë anësore si qdo herë që ka luajtur Juve, Diego në asnjë pozicion nuk mund të luaj aty kështu që pas një sezoni dizaster tek Juves ai duhet të largohet.
Për Brazilianin janë të interesuara shumë skuadra pasi që ka shfaqur kualitetet e tija sa ishte në Werder Bremen, ndërsa bëhet e ditur në anën tjetër se Juve është e gatshme ti transferoj Joaquin dhe David Silva nga Valencia ky i fundit nuk lëvizë nga 'Los Che' pa 30 milion Euro, gjithqka pritet të bëhet e ditur pas përfundimit të sezonit në Serie A.

Juventus gati 10 M për Aquilanin


Juventusi është i gatshëm t'a blejë Aquilanin sipas 'The Sun', me një çmim super të lirë vetëm për 10 milion Funta. Mesfushori i kushtoj Liverpoolit 20 M Funte, ndërsa pas dështimit të tijë në Premier League (bëri vetëm 13 paraqitje si startues) ai është i gatshëm të kthehet në Apenine. Gjithashtu Viola 'MERDA' është e interesuar për këtë djalosh, por jo të shpenzoj më shumë se 7 M Funta. Gjithashtu në këtë transfer mund të ndikojë dëshira e Liverpoolit për ti qetësuar mardhëniet me Juven, pasi që Juve bëri disa tentime në drejtim të njerzëve që kishin kontrata me Liverpoolin.