17 maj 2010

Juventus ofron Diegon për Reyesin

Torino, 17 maj - Juventusi është i gatshëm të ofrojë mesfushorin brazilian Diego në ndërrim për mesfushorin ofensiv spanjoll të Atletico Madridit, Jose Antonio Reyes, shkruan "Tuttosport" të dielën.Diego ka dështuar të impresionojë që nga transferimi i tij nga Werder Bremeni për 24 milionë euro. Reyes është kthyer në formë këtë stinor dhe ishte ndër më meritorët që Atletico e fitoi Europa Leaguen këtë edicion. Juventus këtë stinor ka dështuar plotësisht. Ka përfunduar në pozitën e shtatë në Serie A.