08 maj 2010

Deschamps hap derën e rikthimit në Juve

Menaxheri i Olympique Marseille, Didier Deschamps, e ka lënë të hapur mundësinë për t’u rikthyer në Juventus.

Deschamps udhëhoqi Juventusin në vitin 2006 në rikthimin nga Serie B në Serie A, dhe u largua pas një përplasje me bordin e klubit.

“Kurrë mos thuaj kurrë. Por për momentin e shoh veten mirë te Marseille dhe synoj të mbetem këtu. Benitez do të ishte një zgjidhje e mirë për Zonjën e Vjetër, si edhe Ranieri dhe edhe unë do të isha”, ka thënë Deschamps.