24 maj 2010

Chiellini lëvdon Militon

Natyrisht, as vigani i mbrojtjes italiane, Giorgio Chiellini, nuk e la pa u shprehur për finalen e madhe të Bernabeut, të cilën e fitoi Interi, me ç’rast ai lëvdon Interin dhe Diego Militon.

“Interi demonstroi meritë të plotë në Ligën e Kampionëve pasi që mposhti Chelsean, Barcelonën dhe Bayern Munichun. Nuk e mbështeta askënd të shtunën mbrëma, por është e drejtë të nderoj palët kur është nevoja”.

“Diego Milito ishte fantastik këtë sezon, duke qenë vendimtar në tri ndeshjet kryesore të sezonit. Edhe pse ai u poq vonë, më duhet të them se ai definivitisht ka arritur në skenën botërore”, theksoi Chiellini