21 maj 2010

Buffon tifoz i Interit në finalen e LK

Pavarësisht rivalitetit me Interin, portieri i Juventusit, Gigi Buffon, shpreson që ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho të fitojë Ligën e Kampionëve në takimin e nesërm.

Kampioni i Serie A, Interi, nesër në Santiago Bernabeu të Madridit do të përballet me kampionin e Gjermanisë, në finalen e Ligës së Kampionëve.

“Do të përkrahi Italinë. Si gjithmonë, ne duhet të gjejmë ca shpirt patriotik dhe t’i ndihmojmë aspektit kombëtar”.

“Sa i takon Kupës Botërore mendoj se do të kemi një fillim të ngadalshëm. Pavarësisht faktit se ne jemi kampionë, nuk ka shumë besim në shanset tona për ta fituar edhe një herë atë, por mendoj se në fund se mund t’ia dalim mirë”, ka thënë Buffon./