20 maj 2010

Del Neri kërkon Walcottin

Anësori i Arsenalit, Theo Walcott, është duke u lidhur me një transferim te Juventusi, pasi që është trajneri i ri Luigi Del Neri, ai që deklaroi se dëshiron të transferojë dy emra të mëdhenj.

“Tashmë ka shumë lojtarë cilësorë këtu, ndërsa duhet të mendojmë me kujdes, se kush është për çfarë dhe ku”, është shprehur Del Neri.

Në shitje te Juventusi janë Gianluigi Buffon, që do të përkujdeset për të hollat e transferimeve nga shitja e tij, kurse Trezeguet pritet të zëvendësohet nga Gianpaolo Pazzini i Sampdorias.

Diego gjithashtu nuk do të ketë vend në formacionin e Del Nerit, pasi që flitet se ose David Silva ose Arjen Robben, ashtu si Walcott, do të transferohen në Olimpico të Torinos gjatë kësaj vere.