29 maj 2010

Vargas, ofertat nga R.Madridi, Man City, Juventusi dhe Interi janë reale

Futbollisti i Fiorentinës, Juan Manuel Vargas është lidhur me disa transferime jashtë Artemio Franchit gjatë kësaj vere, duke u kërkuar nga disa top skuadrat e futbollit Evropian.

Peruani ka insistuar se ai dëshiron të qëndroi në Viola poashtu shtoi se ai nuk është i brengosur për të ardhmen e tij, mirëpo ai nuk qartësoi se a janë konkrete ofertat nga këto skuadra.

“Ofertat nga Real Madridi, Manchester City, Juventusi dhe Interi janë të vërteta,” tha Vargas për Tuttomercatoweb.

“Agjenti do të mirret me këto çështje, dhe do të shikojë ofertat më të mira.”

Është raportuar më parë se Real Madridi ka bërë ofertë prej €22milion ofertë që u refuzua nga Fiorentina, mirëpo një ndryshim shifre në €25milion ka mundësi të ndikoi që Fiorentina të ndryshojë mendje.