27 maj 2010

Buffon: Nuk largohem nga Juve

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka thënë se ai dëshiron të mbesë në radhët e klubit nga Torino, përderisa ai është duke e pritur një sezon më të mirë.

“Siç e dinë të gjithë, unë kam një situatë lineare me Juventusin, pasi që si Juventusi ashtu dhe unë, duam të vazhdojmë të punojmë së bashku. Unë kam afeksion për tifozët dhe klubin, ndërsa kjo është e rëndësishme për mua. Është një vlerë e pallogaritshme, ndërsa kjo do të thotë shumë për sezonin e ri”, theksoi Buffon për Stadionews.it.

Nga ana tjetër agjenti i Buffon tha për Radio Milan Inter: “Nuk ka dyshime se Buffon do të vazhdojë të luajë për Juventusin. Ka pasur shumë spekulime për transferime javëve të fundit, por kjo është e tëra”.