11 maj 2010

Juve dhe Arsenal negociojnë për Buffon

Portieri i Juventusit, Gigi Buffon, edhe një herë është lidhur me një largim nga ekipi italian dhe transferim te Arsenal.

Tuttosport shkruan se Juve dëshiron ta shndërrojë në para numrin një të kombëtares së Italisë dhe ka filluar negociatat me Arsenalin për një kalim të tij në Londër.

Problem për momentin është shqetësimi që ka menaxheri Arsene Wenger rreth problemeve të Buffon me shpinën ndërsa edhe italiani shpreson për një pagë më të lartë.

Buffon është lidhur edhe me një transferim në Manchester City dhe Bayern Munich.