16 maj 2010

Buffon - E ardhmja në dyshim

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon ka vënë në dyshim të ardhmen e tij në Torino, duke insistuar se nuk e di nëse ka zhvilluar paraqitjen e fundit për ekipin në xhiron e fundit të kampionatit italian në humbjen 3-0 nga Milani.

“Nuk e di. Janë gjëra që nuk i dimë tani dhe nuk mund të flasim rreth tyre. Nuk ka kuptim të flasim tani”, tha Buffon i pyetur nga Sky Italia nëse ka bërë paraqitjen e fundit për Juventusin. Portieri i Kombëtares italiane kërkohet në Premierligë nga Arsenali dhe Manchester City.