27 maj 2010

Dhe Juventusi kërkon Klas-Jan Huntelarin

Në mëngjes shtypi portugez bënte të ditur interesin e Benfikës për sulmuesin holandez të Milanit Klaas-Jan Huntelaar (26 vjeç). Ndërkohë që disa media italiane, shumë të afërta me klubin e Milanit, drejtori i ri i përgjithshëm i Juventusit, Xhuzepe Marota, edhe me synimin e realizimit të një shkëmbimi të mundshëm, ka futur ish-sulmuesin e Realit të Madridit del Real Madrid mes objektivave kryesorë të “Zonjës së Vjetër” për merkaton e verës së ardhshme.