26 maj 2010

Milan-Juventus: Shkëmbimi Borriello-Buffon?

Juventusi dhe Milani janë në negociata për të shkëmbyer lojtarë që do të mund të përfshijnë Gigi Buffon dhe Marco Borriello.

Tuttosport mbrëmë ka bërë të ditur se drejtori i ri i Juventusit, Giuseppe Marotta, ka pasur takim me zëvendës-presidentin e Milanit, Adriano Galliani, dhe të dy kanë biseduar për disa ide rreth tregut të transferimeve.

Në mesin e diskutimeve ka qenë edhe opsioni që ata t’i shkëmbejnë sulmuesit Marco Borriello dhe Amauri. Është folur se Juventusi është shumë i interesuar për sulmuesin italian, por rosonerët ia kanë ofruar Klas-Jan Huntelaar në vend të Borriellos.

Por Tuttosport sot ka shkruar se Marco Borriello është cak primar i trajnerit të ri Luigi del Neri, andaj strategu i Juves madje është i gatshëm t’ia ofrojë Milanit edhe portierin Gigi Buffon si shkëmbim.