25 maj 2010

Buffon: Italia mund te fitoje serish

Giggi Buffon mendon se Italia i ka te gjitha cilesite per te fituar serish Kupen e Botes, por shton se do jete nje sipermarrje shume e veshtire.

Numri 1 i skuadres se “Kalter” ka dhene nje ninterviste per gazeten “Le Parisien” ku u pyet edhe per moshen e kombetares, e cila nuk ka marre shume elemente te rinj ne krahasim me 4 vjet me pare kur Lippi dhe djemte fituan kupen ne Berlin.

“Nese shihen kartat e identitetit mund te thuhet po, por une dua te jem optimist dhe mund te themi se kjo skuader ka shume eksperience”, shprehet gardiani kampion bote. Ne vijim ai ka shtuar se as “blute” nuk duhen nenvleftesuar. “Franca mund te fitoje boterorin”, perfundoi Buffon.