16 maj 2010

Zaccheroni: Lamtumirë Juventus!

Alberto Zaccheroni do ta mbajë gjatë në mend gjysmësezonin e kaluar në pankinën e Juventusit, pasi që sezoni edhe ashtu katastrofal i Bianconerëve u përmbyll me një disfatë, kësaj radhe nga Milani me rezultat 3-0.

“Është lojë tjetër që duhet të përshtatet, sidomos pas takimeve të fundit. Përkundër krijimit të rasteve herët në sfidë, ne i komplikuam gjërat kur nuk gjetëm rrjetën. Por, pasi Milani shënoi golin e parë, ishte i aftë të gjejë hapësira dhe të na dënojë”.

“Unë kam pritur më shumë nga lojtarët sonte (e shtunë) dhe verdikti është i qartë, ne sot nuk kemi luajtur futboll. Unë shpresoj se klubi mund të rikthehet pas një sezoni të tillë, duke i dëshiruar çdo të mirë në të ardhmen”, përfundoi Zaccheroni.