21 maj 2010

Blanc: Juve nuk është në krizë

Jean-Claude Blanc thotë se Juventusi nuk është në krizë pavarësisht një sezoni shumë zhgënjyes. Blanc: Juve nuk është në krizë 

Biankonerët i janë nënshtruar një revolucioni këtë javë me Andrea Agnelli që ka dalë në pozitën e presidentit, Beppe Marotta që është caktuar drejtori i ri gjeneral dhe me trajner Luigi Del Neri.

“Ne do të punojmë shumë për ndryshimet që na presin. Falënderoj stafin që është larguar dhe veçanërisht Alberto Zaccheroni, puna e të cilit do të përfundojë pas turneut në Amerikë”, ka thënë Blanc, i cili tash është menaxher gjeneral.