26 shkurt 2010

Vidiç beson te titulli

Mbrojtësi i Mançester Junajtid Nemanja Vidiç beson se fitorja 3-0 e marrë kundër Uest Hemit tregon se lojtarët e Sër Aleks Fergusonit mund ta fitojnë titullin në Premier Ligë. Serbi është rikthyer pas një dëmtimi në gju dhe zërave që kanë folur për një dëshirë të tijën për t’u larguar nga “Old Traford”. “Ne besojmë se mund ta fitojmë titullin”, ka thënë ai. “Çelsi mund të shkojë katër pikë larg (me një ndeshje më pak), por ata duhet të vijnë në fushën tonë prill.
Ne mund t’ia dalim, veçanërisht me rikthimin e disa lojtarëve të rëndësishëm nga dëmtimet. Unë mendoj se do të paraqitemi mirë në pjesën tjetër të sezonit”. Mbrojtësi serb, gjithashtu, mendon se fitorja kundër Uest Hemit ka qenë më bindëse nga sa është dukur. “Ka përfunduar 3-0, por ne mund të kishim shënuar më shumë gola”, ka shtuar ai. “Kemi zhvilluar një lojë shumë të mirë. Në fillim nuk ka qenë një takim i lehtë. Ata kanë luajtur me dy sulmues dhe kanë provuar të shënojnë. Kanë krijuar disa raste të mira, por ne kemi reaguar në mënyrën e duhur dhe i kemi merituar tri pikët”.