26 shkurt 2010

Gerrard: Mund ta fitojmë Ligën e Evropës

Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard, ka riafirmuar ambicien e tij për të fituar Ligën e Evropës.
Të kuqtë do të vazhdojnë më tej garën në Europa League pas fitores së mbrëmshme ndaj Unirea.
“Çdo garë është shumë e rëndësishme për këtë klub futbolli, veçanërisht kur jeni jashtë turneve tjera. Ky është shansi ynë i fundit për të fituar medalje dhe do të jetë tmerr nëse nuk arrijmë në finale për fansat të cilat na kanë përkrahur këtë sezon”, ka thënë Gerrard.