26 shkurt 2010

Sotir Nini i kënaqur me fitoren ndaj Romës

Panathinaikos ja ka dhënë një leksion Romës dje në Stadio Olimpico në një fitore 3-2, në një ndeshje që përfundoi në pjesën e parë falë involvimit të shqiptarit Sotir Nini në të trija aksionet.
Nini shënoi një gol, nxorri penaltinë dhe përgatiti golin tjetër të Cisses në pesë minutat e fundit të pjesës së parë. Sotir Nini ka filluar të kërkohet nga shumë skuadra europiane.
“ Natyrisht se ishte një ndeshje e jashtëzakonshme dhe jam i lumtur që kam luajtur mirë. Unë isha i përfshirë në të gjithë golat por po qëndroj ende me këmbë në tokë.”
“ Ishte atmosferë e mrekullueshme në stadium opr ishte me rëndësi që të ishim të ftohtë. Unë mendoj se ajo çfarë bëmë sonte ishte arsyeja pse erdhëm këtu.” Tha Nini