26 shkurt 2010

Tevez i gatshëm për Chelsean

Sulmuesi i Manchester Cityt, Carlos Tevez, do të jetë në Londër për takimin e nesërm në Ligës Premier kundër Chelseat.
Daily Mail shkruan se Tevez ka fluturuar në Angli nga Argjentina, pasi vizitoi gruan e tij pas lindjes së parakohshme të vajzës së tyre të dytë.
Sulmuesi i Manchester Cityt, ka qenë për 10 ditë larg klubit të tij, por është duke synuar të rikthehet ndaj Chelseat.
“Kur keni një rast familjar, futbollin e vendosni në rend të dytë. Unë kam qenë në spital pesë herë në ditë për ta ushqyer vajzën e vogël. Vetëm vija dhe shkoja, nuk mund të shikoja futboll”, ka thënë Tevez.