25 shkurt 2010

Sergio Ramos: Navas i gatshëm të luajë për Realin

Mediat spekulojnë se Real Madridi planifikon ta transferojë anësorin e Sevillas, Jesus Navas, gjatë afatit kalimtar veror, ndërsa Sergio Ramos mendon se bashkëlojtari i tij i dikurshëm është i gatshëm për ta bartur fanellën e Los Blancos.
“Besoj se ai është. Ai është një lojtar i jashtëzakonshëm, i cili po tregon se është i përgatitur të luajë këtu”.
“Ai është në nivel të njëjtë me disa nga lojtarët më të mirë në botë dhe do t’i ndihmonte shumë kësaj skuadre”, citohet spanjolli nga Marca.