25 shkurt 2010

Butragueno beson në Kaka’n

Menaxheri i Real Madrid do të vazhdojë të mbështesë Kakan …
Kaka këtë sezon ka qenë objektiv i kritikave që vijnë në Real . Ai gjithmonë në “qengj sakrifice” nëse humb Real Madridi. Kaka në një farë mënyre në ndeshjen kundër Vilarealit ja u mbyll gojen mediave.
Legjenda Real Madridit Emilio Butragueño ka besim se mund të arrijë atë nivel në kohën kur ai luajti për AC Milan ku ai ishte edhe nr 1 në botës.
”Unë besoj se Ricardo do të tregojë dritën e vërtetë të ardhjes së çdo periudhe. Ai cdo sezon do të jetë një nga lojtarët më i mirë në botë dhe unë nuk shoh asnjë arsye pse kjo nuk do të jetë edhe në të ardhmen ”