26 shkurt 2010

KF Rahoveci në fazën e fundit të përgatitjeve

KF Rahoveci është duke zhvilluar përgaditjet e fundit ashtu si skuadrat tjera para fillimit të pjesës së dytë të sezonit në Ligën e Parë, e që natyrisht është tejet kruciale pasi që në luftë për të hyrë në elitën e futbollit kosovar janë 6-7 skuadra.
LajmeSport.com bëri një vizitë të vogël në qendrën stërvitore të KF Rahovecit dhe ajo çfarë pamë ishte impresionuese.
KF Rahoveci zhvillon stërvitjet intenzivisht nga dy herë në ditë, në mënyrë që klubi të jetë në formë sa më të lartë fizike kur të filloj pjesa pranverore e sezonit në Ligën e Parë.
Rahoveci aktualisht është në pozitën e pestë, por është vetëm tri pikë larg pozitës që dërgon në Play Off.Lider në Ligën e Parë është Ballkani, që gjithashtu po përgatitet në mënyrë maksimale për të mbrojtur pozitën e parë.
Kapiteni legjendar i KF Rahovecit Fadil Vuçitërna ka besim të madh se skuadra e tij se do të mund të hyjë në superligë, pasi që në pjesën pranverore Rahoveci do të pres liderët e Ligës së Parë, veçanërisht kur kemi të bëjmë me Ballkanin, dhe nëse merret parasysh terreni vendas, në stadiumin modern të qytetit të Rahovecit dhe tifozëve të flaktë ‘’Vreshtarët” është shumë e mundshme që KF Rahoveci sezonin e ardhshëm të garoj në SuperLigë, gjithnjë këto pohime të kapitenit legjendar.
Përforcimet e skuadrës KF Rahoveci si të skuadrave tjera nuk munguan. KF Rahoveci dimrin e shfrytëzoi mjaft mirë, duke sjellur katër përforcime. Klubi riktheu Agim Hotin dhe Gazmend Hamzën, plus përforcoi radhët me dy talentë të Lirisë dhe një të Flamurtarit që do të prezantohen të hënën, pohojnë burime konfidenciale.
Sidoqoftë, pjesa tjetër e sezonit në Ligën e Parë do të jetë tejet e nxehtë, pasi që duelet janë tejet inkandeshente dhe me impenjim të madh në jetën sportive në Kosovë.
Për këtë arsye, LajmeSport.com me fillimin e sezonit të ri do të filloj të përcjell nga pranë ngjarjet në mënyrë ekskluzive në Ligën e Parë dhe Superligën e Kosovës…