26 shkurt 2010

Real Madrid kete vit edhe klub i rekordeve

Kete vit Real Madrid veq se ka filluar te rezultoje edhe me rekorde jo vetem me Rezultate.

Numrat gjithnje e me shume jane ka flasin per skuadren e drejtuar nga Pellegrini, pasi qe kete vit po na presin sfida te shumta me duket se edhe trajneri eshte duke e bere punen me te mire me lojtaret te cilet i ka ne dispozicion.

Ne La Liga eshte nje ritem i jashtzakonshem per Real Madrid pasi qe vetem nje pike me Tenerifen do ta ndryshoje pak ca historine e klubit pasi qe Real Madrid ne 23 xhiro prej te cilave 18 Fitorem, 2 Barazime dhe 3 Humbje ka marre 56 pike .

Santiago Bernabeu

Ne kuader te La Ligas Real Madrid ne Bernabau ne 12 loje nuk din per tjeter rezultat pervec fitores, duke shenuar 41gola dhe duke pranuar 8.

Vetem Shaktar Donetsk eshte i afert pasi te gjitha lojat e te cilat i ka luajtur ne shtepi i ka fituar.

Skuader golashenuese ne Spanje dhe Eurpe

Skuadra ka nje koeficient te larte te shenimit pasi qe ka shenuar 59 gola ne 23 loje dhe mesatarja per loje eshte 2.56 gola per loje, kjo mesatare e ben Realin skuader golashenuesen me te mire ne Europe dhe ne Spanje.

Skuader ku te gjithe lojtaret japin gola

Nga 24 lojtare qe ka Reali 16 prej tyre kane shenuar gola duke u bere skuadra e pare ne lige ku ne realizimin e golave kane mare pjese me se shumti lojtare, e dyta eshte Malaga me 14 lojtare te cilet kane shenuar, ndersa vendnin e trete e ndajne Zaragosa me Barcelonen me nga 13 lojtare shenues.