26 shkurt 2010

Kampioni mysafirë i liderit

Kampioni i Zvicrës, Zurich, me dy shqiptarët, Adrian Nikçin dhe Admir Mehmedin do të jenë mysafirë i liderit të tabelës, Young Boysit, në ndeshjen e javës së 22-të të Superligës së Zvicrës në futboll. Nikçi dhe Mehmedi pritet të jenë titullar dhe shpresojnë se do të kthehen me rezultat ta favorshëm. Young Boysi i prin tabelës me 47 pikë, ndërsa Zurich është në vendin e tetë me 25 pikë të tubuara. Zurich lufton me të gjitha forcat që ka të shmanget nga pjesa e poshtme e tabelës dhe shpreson të zërë trenin e fundit pra vendin e tretë, që tash për tash renditet Luzernin me vetëm 35 pikë. Ndeshja Young Boys-Zurich zhvillohet të shtunën në orën 17.45.