26 shkurt 2010

Aguero:Reali me i fuqishem se Barca

Sulmuesi i Atletico Madridit Sergio Kun Aguero ka dhen nje deklarat lidhur me vendin dhe fuqin e ekipeve rivale ne Spanje,rasti esht per rivalin me te afert Real Madrid ne te cilen ka vetbesim te plot se kete vite fjalen e fundit do te thot po ky klub.
Aguero disa jave me pare kishte dalur me nje deklarat ku ne te cilen thonte se “Nuk e di , qe egziston klub me emrin Real Madrid” , e qe pas kesaj deklarat reaguan disa nga lojtaret dhe yjet e po ketij klubi.
Aguero ishte ne qender te vemendjes nga zyrtaret e Realit, por si duket ky i fundit ka terhequr vemendjen dhe nuk esht i perkushtuar qe te transferoj at ne Bernabeu, dhe te ushtroj presing mbi Agueron dhe Drejtuesit e Atleticos.
Ne kerkim te Agueros nuk jane vetem dy klube , si Chelsea dhe Real , por edhe disa klube italiane , duke vequar Interin qe po ndjek hapin e dy klubeve me lart.