26 shkurt 2010

Alegri: Nuk i kemi mbyllur llogaritë

Masimiliano Alegri duket i zhgënjyer. Megjithatë trajneri i Kaljarit nuk e dramatizon situatën pas humbjes me Udinezen: “Ata luajtën një pjesë të dytë të rëndësishme. E nisëm mirë, shënuam, por për fat të keq nuk ishim në gjendje për ta mbyllur ndeshjen, - deklaroi trajneri kuqeblu.
- Duhet të kishim shënuar golin e dytë që të merrnim pikë në Udine, na barazuam dhe kaluan në epërsi për pak minuta. E pranojmë këtë rezultat, në fund të pjesës së parë mund ta kishim mbyllur ndeshjen. Sidoqoftë nuk kam asnjë kritikë për skuadrën. Kemi marrë rezultate të rëndësishme kohët e fundit, ndaj duhet të jemi gati për gjithçka”.