25 shkurt 2010

Huntelaar: Tani nuk kam të ndalur

Sulmuesi i Milanit Klaas Jan Huntelaar ishte plotë buzëqeshje pasi që shënoi dhe një gol tjetër krucial për Rosonerët në fitoren 2-1 ndaj Fiorentinës në Serie A.
Goli i Huntelaar ishte vendimtar për rosonerët pas një passimi maestral të Ronaldinhos. Kjo fitore Milanin e ka shpjerë shumë afër Interit, vetëm katër pikë.
“ Jam i lumtur për golin tim, por edhe për pikët që nxorri ekipi.”
“ Unë kam arritur te goli i gjashtë, dhe nuk do të kem të ndalur.”
Huntelaar do të shpresoj që të luaj në ndeshjen me Atalantën, kur këta të fundit e vizitojnë San Siron të dielën pasdite.