26 shkurt 2010

Van der Sar zgjat kontratën me United

Portieri holandez Edwin van der Sar të premten ka nënshkruar kontratë të re me Manchester Unitedin, e cila do ta mbajë në Old Trafford deri në verën e vitit 2011.
Këtë sezon 39-vjeçari pati disa probleme personale ku veç lëndimeve të tij, gruaja e tij pati hemorragji cerebrale, me ç’rast u spekulua se Va nder Sar mund ta përfundonte karrierën.
Mirëpo, tani gjërat janë përmirësuar dhe holandezi vendosi ta zgjaste qëndrimin te Djajtë e Kuq.
“Ende po ndihem mirë dhe po kënaqem me futbollin... Planifikoj të fitoj më shumë trofe me këtë skuadër të madhe”, ka thënë Van der Sar.