25 shkurt 2010

EL: Valencia kualifkohet pas vazhdimeve

Është dashur të zhvillohen edhe vazhdimet për të vendosur se cila nga skuadrat, Valencia apo Club Brugge, do të kualifikohen në 1/8 e finales.
Takimi i parë i zhvilluar në Belgjikë kishte përfunduar me rezultat 1-0 për skuadrën vendase, ndërsa dhe koha e rregullt e takimit të zhvilluar në Mestalla përfundoi me të njëjtin rezultat prandaj u nevojitën vazhdimet për të vendosur fituesin.
Ndërsa në vazhdime, Los Che ishin më të suksesshëm pasi arritën të shënojnë edhe dy gola për të fituar me rezultat 3-0.
Në 1/8 e finales, Valencia do të ketë kundërshtar Weerder Bremenin që eliminoi Twenten.