26 shkurt 2010

Baresi: Milani do ta fitoj Scudetton

Ish kapiteni i Milanit Franco Baressi ka folur për gjasat e Milanit për të fituar Scudetton pas fitores kontraverse 2-1 ndaj Fiorentinës që e ka shpjerë Milanin vetëm katër pikë larg Interit.
“ Milani është afruar dhe tani janë në garë për titull.” Tha Baressi për La Gazzeta dello Sport.
“ Fitorja ndaj Fiorentinës ishte shumë me rëndësi sepse mendoj që Interi është rivali më i madh për momentin, jo Roma.”
“ Milani ka dhënë zorr muajve të fundit dhe kjo u pa në rrezikshmërinë e tyre në sulm, që ishte e lartë.”
“ Unë nuk e përmend Paton këtu. Ai është talent i madh që i tregoi vlerat ndaj Fiorentinës.”
“ Në të njëjtë kohë, Ronaldinho po luan ekstremisht mirë dhe është rikthyer si në kohën e tij më të mirë.” Përfundoi Baressi.