25 shkurt 2010

Ronaldo: Dua te hyj ne historine e futbollit

“Dua te jem pjese e historise se futbollit. Kur te kem mbaruar karieren dua te kem fituar sa me shume tituj, si me klubin tim ashtu edhe me Portugaline”.

Keshtu shprehet Cristiano Ronaldo, i cili pasi ka fituar nje top te arte, nje Champions dhe nje Nderkontinentale, ndihet i sigurt ne vetevete.

“Cili eshte titulli qe me pelqen te fitoj me shume? Ai personal, me shume se sa ai i klubit”, ka deklaruar lojtari 25 vjecar..

“Lojtaret qe me pelqejne me shume jane Kaka, Rooney dhe Drogba. Kurse une nuk jam vetem nje lojtar, jam nje argetues, nje njeri i spektaklit”, ka shtuar sulmuesi i Real Madrid, gjate prezantimit te nje modeli te ri atletesh “Nike”.