25 shkurt 2010

Jol: Mund ta mposhtim Juventusin

Trajneri i Ajaxit, Martin Jol, thotë se skuadra e tij mund ta përmbysë avantazhin prej 2-1 të Juventusit në ndeshjen kthyese të Europa League, e cila zhvillohet të enjten mbrëma në Torino.

“Ne gjithmonë kemi besim, se përndryshe do të kishim qëndruar në shtëpi”.

“Juve padyshim se do ta ketë avantazhin dhe do të jetë vështirë për të shënuar dy gola, por unë do t’i mbaj lojtarët të motivuar, sepse kjo skuadër mund ta bëjë këtë”, ka thënë Jol për tuttomercatoweb.