25 shkurt 2010

Nesta: Abbiati ishte më meritoi për fitoren

Mbrojtësi i Milanit, Alessandro Nesta, ka lavdëruar bashkëlojtarin e tij Christian Abbiati pas një paraqitje të jashtëzakonshme në fitoren 2-1 ndaj Fiorentinas.
Abbiati bëri një paraqitje të shkëlqyeshme për të ndihmuar Milanin të shënojë fitore dhe të rimarrë pozitën e dytë të tabelës së Serie A.
“Sot ishte një ndeshje shumë e çuditshme. Ishim me fat të shënojmë dy gola. Në pjesën e dytë trajneri kërkoi të qëndrojmë më lart dhe të bëjmë presion në mbrojtjen e tyre”.
“Sot do t’i uroja Abbie-t, i cili ka bërë dy mbrojtje të jashtëzakonshme. Pas aq shumë kohe jashtë fushe, ai u rikthye të dielën kundër Barit dhe ka bërë dy paraqitje të shkëlqyeshme”, ka thënë Nesta./