25 shkurt 2010

Pato nuk mohon Chelsean

Alexandre Pato refuzoi të përjashtoj ndonjë transferim të mundshëm në një të ardhme të afërt te Chelsea, që po menaxhohet nga ish trajneri i tij Carlo Ancelotti.
Pato është i pari në listën e paketës 80 milion euro të Ancelottit për verën e ardhshme. Milanit do ti mafjtonin 50 milion funta.
I pyetur se a do ta paramendonte vetën duke luajtur në Angli, Patito tha:
“ Unë e ndjek shumë futbollin anglez dhe Ancelottin, trajnerin që më solli tek Milani e që është në Angli tani tek Chelsea. Unë e dua Londrën.”
Pato ishte një fije floku pranë largimit nga Milani, por Silvio Berlusconi nuk e shiti për shkak të presionit nga tifozët.
Përkundër aludimit në një kalim te Chelsea, Pato është i aktualizuar te Milani duke pohuar se Milani do ta eliminoj Manchester Unitedin nga Liga e Kampionëve.
“ Në këtë pikë jam i fokusuar në Milanin. Unë jam shumë i lumtur pas dy vitesh këtu, dhe jam 100 përqindt i adoptuar me jetën këtu në Itali.”
“ Kemi një ndeshje të madhe ndaj Manchester United. Do të jetë një ndeshje e vështirë por jam i sigurtë se do ti mposhtim.” Tha Pato.