25 shkurt 2010

Ancelotti: Humbja nuk është rezultat aq i keq

Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, thotë se rezultati i ndeshjes së fundit të Ligës së Kampionëve ndaj Interit nuk do të jetë pengesë e madhe për t’u tejkaluar.
Interi do të udhëtojë në Stamford Bridge pas dy javësh me një avantazh prej 2-1, por Ancelotti ka parë shumë gjëra pozitive në ndeshjen e mbrëmshme, për të qenë i sigurt për ndeshjen e kthimit.
“Mendoj se nga ajo që pamë sonte, kemi shanse për ta përmbysur. Mendoj se luajtëm mirë. Largohemi pa rezultat pozitiv, por jo edhe me një rezultat të keq. Do të luajmë të sulmojmë dhe të fitojmë ndeshjen e dytë, ashtu siç tentuam në këtë ndeshje. U përpoqëm të sulmojmë dhe të shënojmë që nga minuta e parë deri te ajo e fundit”, ka thënë ish-trajneri i Milanit.