25 shkurt 2010

Reali dëshiron Jesus Navas

Anësori i djathtë i Sevillas, Jesus Navas, është emri i fundit që lidhet me një kalim në Real Madrid.
Spanjolli është edhe një produkt i shkëlqyeshëm i shkollës së të rinjve të Sevillas dhe ka qenë në një formë impresive gjatë 12 muajve të fundit, ndërsa paraqitjet e tij nuk kanë kaluar të pavërejtura as nga përzgjedhësi i kombëtares së Spanjës, Vicente del Bosque.
Por paraqitjet e mira kanë tërhequr edhe vëmendjen e disa klubeve, dhe spekulimet e fundit në mediat spanjolle thonë për të është i interesuar Real Madrid. Marca shkruan se Jesus Navas është pjesë e dëshirave të Realit për të përforcuar krahun, pas fundit të sezonit.
Emri më i madh është Frank Ribery nga Bayern Munich, por francezi ende nuk dihet nëse do të largohet nga klubi gjerman në fund të sezonit dhe për të ka një varg klubesh tjera të interesuara./