26 shkurt 2010

Fazliu sërish shënoi për Prishtinën

Skuadra e futbollit Prishtina në ndeshjen miqësore të zhvilluar të enjten në mesditë luajti baras 1:1 me Jedinstvon e Bjello Poles nga Mali i Zi. Astrit Fazliu ka shënuar në minutën e 20-të golin e epërsisë për kampionin, ndërsa malazezët barazuan në finish të ndeshjes. “Ka qenë lojë e mirë dhe Prishtina dëshmojë vlerat e veta. Ky ishte goli i tretë i imi në ndeshjet miqësore dhe sikur të kishim më shumë fat edhe do të mposhtnim Jedinstvon. Tashmë na pret ndeshja e radhës miqësore të shtunën kundër Vllaznisë në Shkodër”, tha pas ndeshjes, Astrit Fazliu. Prishtina tash e sa ditë është në Ulqin në kuadër të përgatitjeve për edicionin pranveror në futboll.