26 shkurt 2010

France-Spanje, 6 lojtare te Real Madrid

Te Merkuren e ardhshme me 3 Mars ne stadiumin Saint Denis ne Paris do te ndeshen kombetarja Franceze dhe ajo Spanjolle, ky takim miqesore do te jete parapergatitje per Afrike e Jugut 2010.Selektori Spanjoll ka perzgjedhur 23 lojtare, prej te cileve 5 jane nga Real Madrid.Iker Casillas, Sergio Ramos, Raul Albiol, Alvaro Arbeloa dhe Xabi Alonso jane 5 lojtaret e Realit te cilet do te mbrojne ngjyrat e kombetares Spanjolle.Ndersa Raymond Domenech ka ftuar Lass dhe Benzema i cili per momentin eshte i lenduar.Perfaqsuesja Spanjolle perbehet prej:Casillas, Reina, Diego Lopez, Ramos, Albiol, Arbeloa, Pique, Puyol, Marchena, Capdevilla, Xabi Alonso, Senna, Busquets, Xavi, Cesc, Iniesta, Silva, Navas, Mata, Villa, Torres, Negredo dhe Guiza.Perfaqsuesja Franceze perbehet prej:Cedric Carrasso, Hugo Lloris ,Steve Mandanda, Aly Cissokho, Patrice Evra, Julien Escude, Rod Fanni, Bacary Sagna, Jean-Alain Boumsong, Michael Ciani, Adil Rami, Lassana Diarra, Yoann Gourcuff, Musa Sissoko, Jeremy Toulalan, Benoît Cheyrou, Nicolas Anelka, Sidney Govou, Thierry Henry, Florent Malouda, Loic Remy, Hatem Ben Arfa, Franck Ribery, Louis Saha dhe Benzema i cili eshte ende i lenduar.