25 shkurt 2010

Abbiati: Dinho duhet të marrë lëvdata nga kritikët

Ronaldinho meriton më shumë lëvdata dhe më shumë vlerësim për atë që bën te Milani- thotë portieri i Rossonerëve, Christian Abbiati.
Abbiati dhe Dinho ishin lojtarët kryesorë fitoren prej 2-1 kundër Fiorentinas, me ç’rast Milani u ngrit në pozitën e dytë në tabelë dhe u rihap gara për titullin e Serie A.
“Unë do ta kisha vendosur Ronaldinhon në të gjitha faqet e para. Jam i lumtur për fitoren, sepse ishte e rëndësishme të merrnim maksimumin nga ajo ndeshje, edhe pse vuajtëm”, ka thënë Abbiati.