25 shkurt 2010

Makelele do t’i japë fund karrierës

Mesfushori i PSG, Claude Makelele, ka deklaruar se në fund të këtij sezoni do t’i japë fund karrierës si futbollist aktiv.
“Ky është vërtet sezoni im i fundit”, ka thënë 37-vjeçari duke e lënë të haur mundësinë për të ndërruar mendje.
Makelele u transferua te PSG në vitin 2008, pas pesë sezoneve të suksesshme me Chelsean.
Gjatë qëndrimit në Angli, francezi ka fituar dy tituj të Ligës Premier, dy trofe të League Cup dhe një të FA Cup.
Gjatë karrierës së tij, Makelele ka fituar edhe tituj të Ligës franceze dhe asaj spanjolle, ndërsa në vitin 2002 ka fituar Ligën e Kampionëve me Real Madridin.