25 shkurt 2010

Torres nuk është titullar kundër Unireas

Trajneri i Liverpoolit, Rafael Benitez, ka bërë të ditur se Fernando Torres nuk do të fillojë nga minuta e parë në ndeshjen kthyese të Europa League kundër Unirea Urzicenit.
“Ai ende nuk është i gatshëm. Ai ka nevojë për kondicion loje dhe duhet të luajë dhe të stërvitet, dhe do të shohim më vonë se si do të përshtatet”.
“Ai ka bërë punë të mirë me ftiziatrit dhe trajnerin e fitnesit. Ai është vërtet e lumtur”.
“Duhet të kemi kujdes sepse ka kaluar kohë e gjatë. Nuk guxojmë t’i shkaktojmë shumë presion, sepse mund ta humbim (sërish) pa pasur nevojë”, ka thënë trajneri spanjoll në një konferencë për shtyp.
Në fund Benitez e ka bërë të qartë se Torres nuk do të luajë nga fillimi, por mund të inkuadrohet nga banka rezervë